Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady
Výstavy a akce Navštivte nás Galerie Obchod

II. Komentovaná prohlídka Tři Lamři s autory

st 26. 6. 17:00 Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady

Srdečně Vás zveme na II. Komentovanou prohlídku výstavy Tři Lamři s Hanušem Lamrem a Janem Lamrem.

Aleš Lamr (1943-2024) byl jeden z nejznámějších malířů české výtvarné scény, pracoval také jako grafik, sochař a keramik a realizoval též řadu významných prací v architektuře. Díla tohoto výtvarníka jsou zastoupena v prestižních galeriích v Paříži, Washingtonu, Buenos Aires, v pražské Národní galerii aj. V době prezidentování Václava Havla též zdobila prostory Pražského hradu.

Hanuš Lamr (1976) je uznávaným šperkařem, který se při své práci nechává inspirovat především přírodou. Jeho pro veřejnost nejznámějším dílem je šperk pro americkou ministryni zahraničí Madeleine Albrightovou. V roce 2019 vytvořil diadém “Sbírka” pro Národní muzeum, a to k výročí jeho vzniku. Diadém se stal součástí stálých muzejních sbírek. Jeho brož, květ růžového kaštanu, zdobila při vyhlášení výsledků letošních prezidentských voleb novou první dámu České republiky Evu Pavlovou.

Jan Lamr (1983), nejmladší ze synů, je umělec rozvíjející se jak v oblasti grafického designu, tak malby. Svým osobitým a nezaměnitelným malířským rukopisem vytváří abstraktní díla volně inspirovaná dynamikou přírodních jevů a fyzikálních procesů. Známá je jeho světelná instalace Coral Moon, která zářila na Pražské náplavce v prostoru (A)void Gallery, tedy kobce č. 10, v srpnu minulého roku.

II. Komentovaná prohlídka Tři Lamři
středa 26. 6. 2024 17:00
Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady
vstup zdarma

Akce je součástí doprovodného programu k výstavě Tři Lamři.

Událost pořádají Lázně Poděbrady, a. s.