Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady
Výstavy a akce Navštivte nás Galerie Obchod

Vernisáž Tomáš Predka – Obvody a výboje

so 4. 2. 16:00 Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady

Srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení výstavy. Za účasti autora, k výstavě promluví kurátor výstavy Radek Wohlmuth. Součástí události bude degustace lahodných vín z Kavárny Viola Poděbrady. Výstava potrvá do 9. dubna 2023.

Tomáš Predka (1986) absolvoval roku 2013 v ateliéru Vladimíra Kokolii na Akademii výtvarných umění v Praze. Během studia se rovněž zúčastnil stáží na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v ateliéru Jiřího Černického a na Akademii výtvarných umění ve Vídni u rakouského malíře Daniela Richtera. V roce 2015 byl v rámci Contemporary Visions VI londýnské BEERS zařazen mezi sto nejperspektivnějších mladých umělců současné malby na světě. O dva roky později vyhrál prestižní domácí Cenu kritiky.

Predkova osobitost tkví v pojetí malířské techniky i ve vnímání malby jakožto média: jeho přístup k malbě se totiž neomezuje limity plátna. Predka malbu principiálně nevnímá jako dvoudimenzionální dílo limitované hranicí blind rámu, ale jako samostatně nosný objekt, se kterým tak lze pracovat ve více vrstvách.

Výstava Obvody a výboje nabízí výběr z aktuální malířské tvorby autora.

Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady
Poděbrady, Libušina
vstup zdarma na vernisáž

Událost pořádají Lázně Poděbrady, a. s. a Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady.