Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady
Výstavy a akce Navštivte nás Galerie Obchod

Vernisáž Marie Blabolilová

5. 8. 2023 16:00 Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady

Srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení výstavy. Za účasti autorky, úvodní slovo pronese kurátorka výstavy PhDr. Lucie Šiklová PhD. Součástí události bude degustace vín z Kavárny Viola Poděbrady. Výstava potrvá do 29. října 2023.

Malba Marie Blabolilové není malbou v klasickém slova smyslu. I jako malířka uplatňuje své brilantní grafické vidění a originálně využívá princip rastru, udávající rytmus a formující kompozici. Se sítí - rastrem souvisí užívání netradičních materiálů, jako je linoleum a technika malířského válečku. Marie Blabolilová patří v tomto směru mezi průkopníky. Dokonce lze říci, že zaujímá unikátní postavení i ve světovém měřítku, protože starý typ linolea, po kterém pro jeho inspirativní vzory sáhla, je typickým českým produktem své doby, na který umělec jinde ve světě jen tak nenarazil.

Marie Blabolilová (narozena v Praze 1948), grafička, malířka, vystudovala v letech 1967 - 1973 u profesorů Čepeláka, Johna, Jiroudka a Paderlíka. Vystavovala v galeriích Hollar, Topičův salon, U bílého jednorožce, Pecka, Fronta, Ve dvoře ve Veselí nad Moravou, Doma v Kyjově aj. Její práce jsou zastoupeny v Národní galerii, v Galerii Ludvíka Kuby Poděbrady, v uměleckých sbírkách Lázně Poděbrady, v GMU v Roudnici nad Labem, v Galerii Klatovy/Klenová, v Oblastní galerii v Liberci, v Galerii umění Karlovy Vary, ve Státní galerii výtvarného umění v Chebu nebo ve Východočeské galerii v Pardubicích.

Lázeňská výstava představí výběr ze současné malířské tvorby autorky doplněný o ukázky jejich starších grafických prací.

Kurátorka: Lucie Šiklová

Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady
Poděbrady, Libušina
vstup zdarma na vernisáž

Událost na Facebooku

Záštitu nad výstavou převzal starosta města Poděbrady Mgr. Roman Schulz.

Událost pořádají Lázně Poděbrady, a. s. a Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady.