Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady
Výstavy a akce Navštivte nás Galerie Obchod

Vernisáž Ivana Kotýnková

11. 7. 2020 16:00 Hotel Libenský Poděbrady

Zveme Vás na slavnostní zahájení výstavy. Za účasti malířky, k výstavě promluví kurátor výstavy Vojtěch Odcházel. Hudební doprovod Zámecké saxofonové kvarteto Josefa Žemličky.

„Neoimpresionismus je můj styl, je to něco nového s nádechem starého, romantika zalitá sluncem. Ta mihotavá krása je nekonečnou hrou barev a nálad a každý si může se mnou hrát, domýšlet a nacházet v obrázku své místečko, pocit a kousíček přenesené radosti…,“ charakterizovala autorka svůj výtvarný projev.

Ivana Kotýnková se narodila 16. listopadu 1958 v Českých Budějovicích. Po absolvování studií na Karlově Univerzitě v Praze (Právnická fakulta), pokračovala ve studiu u prof. Jiřího Beránka (Sochařský a keramický ateliér) a ve studiu figurální kresby u prof. Borise Jirků (Vysoká škola uměleckoprůmyslová Praha). Od roku 1995 působí jako nezávislá malířka – výtvarnice a je členkou profesionálního sdružení výtvarných umělců – Unie výtvarných umělců České republiky. Její díla jsou zastoupena ve významných galeriích, muzeích a firmách. Za 25 let profesionální tvorby zrealizovala více než 80 samostatných a řadu společných výstav doma i v zahraničí (zejména v Japonsku, USA, Francii a Dánsku).

Lázeňská výstava představuje reprezentativní výběr z malířského díla Ivany Kotýnkové.

Doprovodný program
Připravujeme…

Partneři výstavy
Generálním partnerem výstavy jsou Lázně Poděbrady, a. s.