Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady
Výstavy a akce Navštivte nás Galerie Obchod

Radúz a Mahulena s Valérii Zawadskou

so 6. 6. 21:00 Atrium Galerie Ludvíka Kuby

Zveme Vás na divadelní hru Julia Zeyera Radúz a Mahulena ve venkovním Atriu Galerie Ludvíka Kuby. Hraje Divadelní Spolek Jiří Poděbrady. V roli zlé královny Runy se jako host představí Valérie Zawadská.

Slavné poetické drama, které Julius Zeyer napsal v roce 1896 na motivy slovenské pohádky, přináší příběh velké lásky magurského prince Radúze a tatranské princezny Mahuleny, příslušníků dvou znepřátelených rodů. Jejich vztah musí odolávat odporu rodičů a překonávat kletby a kouzla. Nedílnou součástí inscenace je nádherná hudba Josefa Suka.

V dnešní době jsme až příliš často obklopeni záští a nenávistí, zlobou, lží a přetvářkou. Proto berte náš pohádkový příběh jako upřímné přesvědčení, že i přes všechna protivenství je naděje na štěstí, spravedlnost a lásku především v našich rukou a srdcích.

Autor: Julius Zeyer
Úprava a režie: Ladislav Langr

Ocenění
Léto s divadlem v Krupce 2019
cena Ladislavu Langrovi za dramatickou a režijní úpravu
cena diváka DS Jiří za nejlepší představení přehlídky
čestné uznání Martinu Šípkovi za ztvárnění role Radúze
čestné uznání Terezii Soběslavové za ztvárnění role Mahuleny

Vstupenky
Zakladní vstupné 150 Kč
Lázeňští hosté 100 Kč

Předprodej vstupenek v Turistickém informačním centru Poděbrady, Kavárně na Zámku v Poděbradech, online v Městském kulturním centru Poděbrady.

Předprodej vstupenek pro lázeňské hosty na Obchodním oddělení Lázní Poděbrady (Letní lázně vedle Kavárny Viola) od úterý 27. 5. 2020.

Venkovní představení se koná za každého počasí.

Partneři
Událost pořádá Divadelní spolek Jiří Poděbrady ve spolupráci s Lázně Poděbrady, a. s. a Městským kulturním centrem Poděbrady.